Aktualności

Dzieci w teatrze

28 czerwca na oddziale chirurgii dziecięcej krakowski teatr wystawił spektakl zatytułowany Zebra po pasach zbiegła do lasu. Jak wskazuje tytuł, przedstawienie poświęcone było zasadom bezpieczeństwa na drodze. W przystępny i wesoły sposób przypominało małym widzom o bezpiecznych zachowaniach. Aktorzy wciągali dziecięcą widownię do aktywnego uczestnictwa w spektaklu. Było wiele śmiechu, ale też mądrych przestróg do zapamiętania. Mali widzowie nagrodzili aktorów oklaskami. 

Narodowe Czytanie

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowe Czytanie. Tym razem czytaliśmy Quo vadis Henryka Sienkiewicza. W głośnej  lekturze uczestniczyli uczniowie i ich rodziny oraz nauczyciele naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wyrobionym czytelnikom spotaknie to dostarczyło przyjemności, a mniej wyrobionych zachęciło do częstszego sięgania po książkę.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września uczniowie, ich rodzice  i nauczyciele naszej szkoły powitali nowy rok szkolny 2016/2017. W trakcie uroczystości odczytane zostały listy Rzecznika Praw Dziecka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Były też radosne wakacyjne wspomnienia i ekscytujące plany na przyszłość. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy, podejmowania nowych wyzwań, wspólnego odkrywania świata i inspirujących kontaktów. Życzymy uczniom, ich rodzinom,  nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, by energii, zapału i uśmiechu starczyło na cały nadchodzący rok szkolny.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca nasi uczniowie i grono pedagogiczne uroczyście zakończyli rok szkolny. Uczniowie otrzymali karty pamiątkowe i  życzenia udanych, pełnych pasji i radości wakacji. W bardzo miły sposób pożegnały nauczycieli panie pielęgniarki z oddziału chirurgii dziecięcej. Dziękujemy, wyruszamy na wakacje, by nabrać sił i z radością myślimy o nowym roku szkolnym.

Uroczystość z okazji Dnia Ojca

23 czerwca obchodziliśmy uroczyście Dzień Ojca. Bez względu na to, czy mamy lat kilka czy naście, tata zajmuje w naszym życiu bardzo ważne miejsce. Wspiera, pociesza, wymaga i docenia. Dlatego w jego święto pamiętamy i dziękujemy, nawet gdy leżymy w szpitalu. Dzieci starannie przygotowały piękne laurki i złożyły życzenia swoim wzruszonym tatom. Uwieczniły też tatusiów na portretach. Radosna atmosfera sprzyjała zacieśnianiu rodzinnych więzi.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS