Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia

W Światowym Dniu Zdrowia pamiętaliśmy o wykonujących trudną i odpowiedzialną misję ratowania życia i zdrowia pracownikach medycznych konińskiego szpitala. Nasi uczniowie przygotowali dla nich kartki z życzeniami oraz, stosownie do okazji, zdrowe i pełne witamim prezenty. Mamy nadzieję, że udało nam się umilić ten szczególny dla pracowników Służby Zdrowia dzień.

Nie taki pająk straszny, czyli spotkanie z bezkręgowcami

2 kwietnia na oddział chirurgii dziecięcej zawitali niecodzienni goście. Małych pacjentów odwiedził pracownik poznańskiego zoo oraz jego podopieczni: węże, jaszczurki i motyle. Uczestnicy spotkania uzyskali wiele ciekawych informacji o oglądanych przedstawicielach fauny, ale najwięcej emocji wywołały bliskie spotkania z bezkręgowcami i wężem boa dusicielem.

Konkurs na palmę wielkanocną

Nasza szkoła uczestniczy w konkursie Najpiękniejsza palma wielkanocna. Palmę wykonaną przez dzieci leczące się w szpitalu można oglądać na ekspozycji prac konkursowych w Centrum Handlowym Ferio Stare Miasto. Zapraszamy do głosowania na najpiękniejszą palmę w Centum Handlowym Ferio lub za pośrednictwem Facebooka w dniach 5 - 13 kwietnia.

Rok Oskara Kolberga

w 2014 roku upływa 200 lat od urodzin wybitnego etnologa - Oskara Kolberga. Zostawił on po sobie gigantyczne dzieło dokumentujące kulturę ludową poszczególnych regionów Polski. W uznaniu zasług tego wybitnego uczonego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uczynił go patronem roku 2014. Chcemy przybliżyć uczniom tę zasłużoną dla polskiej kultury postać, dlatego przygotowaliśmy cykl zajęć jej poświęconych. Mają one na celu zapoznanie uczniów z dokonaniami Kolberga, ale także uświadomienie im znaczenia kultury ludowej i wywodzących się z niej tradycji.

Rok Świętego Jana z Dukli

Nasza szkoła włączyła się w obchody ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Świętego Jana z Dukli. Przygotowaliśmy prowadzone cyklicznie zajęcia poświęcone życiu Świętego Jana, jego kultowi oraz prezentujące historyczne tło omawianych wydarzeń. Uczniowie korzystają przy tym z prezentacji multimedialnej oraz materiałów ikonograficznych.  Zwieńczeniem pracy jest przygotowanie przez uczniów, przy wsparciu nauczyciela, poświęconej bohaterowi spotkania gazetki ściennej, przezentowanej na korytarzu oddziału.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS