Aktualności

Dzień Papieski

13 października uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Papieski pod hasłem Bądźcie świadkami miłosierdzia bożego. Na spotkaniu z księdzem - katechetą rozmawiali o dziele świętego Jana Pawła II-go. Dzielili się również własnymi doświadczeniami i przemyśleniami dotyczącymi odbioru nauk wielkiego Polaka i jego wpływu na ich życie. Uczniowie przygotowali również pod kierunkiem nauczyciela - wychowawcy dekorację poświęconą Janowi Pawłowi II-mu.

Dzień Chłopca

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Dziewczynki przygotowały piękne kartki z życzeniami i słodycze. Było też wiele konkursów. Chłopcy mogli na przykład sprawdzić swoje umiejętności w konkurencji przyszywania guzika. Wszyscy uczestnicy obchodów wesoło spędzili czas, bawiąc się z rówieśnilkami.

Spotkanie z policjantami

29 września naszych uczniów na oddziale dziecięcym odwiedzili policjanci z Miejskiej Komendy Policji w Koninie. Spotkanie poświęcone było bezpiecznemu poruszaniu się po drogach. Policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia. Goście przybliżyli także młodym ludziom realia pracy policji  i podarowali drobne upominki oraz książki wprowadzające dzieci w sytuację bycia świadkiem w postępowaniu sądowym.

Dzieci w teatrze

28 czerwca na oddziale chirurgii dziecięcej krakowski teatr wystawił spektakl zatytułowany Zebra po pasach zbiegła do lasu. Jak wskazuje tytuł, przedstawienie poświęcone było zasadom bezpieczeństwa na drodze. W przystępny i wesoły sposób przypominało małym widzom o bezpiecznych zachowaniach. Aktorzy wciągali dziecięcą widownię do aktywnego uczestnictwa w spektaklu. Było wiele śmiechu, ale też mądrych przestróg do zapamiętania. Mali widzowie nagrodzili aktorów oklaskami. 

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS