Aktualności

Międzynarodowy Dzień Teatru

Tydzień 23-27 marca upłynął w naszej szkole pod znakiem teatru, w związku z obchodami 250-lecia polskiego teatru publicznego. Rozpoczęliśmy od przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych zajęć  poświęconych teatrowi, właściwym dla niego środkom wyrazu, teatralnej terminologii i wypowiedziom znanych twórców teatru.  Etap ten został zakończony testem wiedzy o teatrze.W kolejnych dniach od teorii przeszliśmy do praktyki. Uczniowie  przygotowywali dekoracje teatralne i kostiumy, wykazując się przy tym pomysłowością i talentami plastycznymi.

Malujemy w zimnych barwach - zajęcia dodatkowe

Na oddziale dziecięcym dzieci uczestniczyły w dodatkowych zajęciach plastycznych. Poznały na nich podział kolorów na ciepłe i zimne, po czym poświęciły uwagę tym ostatnim. Tworzyły prace plastyczne utrzymane w zimnej tonacji, oceniały wpływ takich kolorów na nastrój obrazu i jego odbiór przez widza.

Walentynki

13 lutego, w przeddzień Walentynek, obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Przypomnieliśmy naszym uczniom o wartości okazywania uczuć, po czym przeszliśmy do działań praktycznych. Uczniowie przygotowali dekoracje z motywami serc w najróżniejszych postaciach. Zredagowali również piękne życzenia, umieścili je własnoręcznie wykonanych kartkach, by wręczyć je paniom i panom z personelu medycznego oraz innym osobom przebywającym na oddziale dziecięcym.

Opowieść o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym

12 lutego oddział chirurgii dziecięcej odwiedziły przedstawicielki Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawiły dzieciom fascynującą opowieść o przyrodzie, jej przemianach i życiu toczącym się na terenie Parku. Zaprezentowały też piękne zdjęcia, a dla dzieci przywiozły podarunki: puzzle i wydawnictwa poświęcone działalności Parku. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęciło naszych uczniów do obcowania z przyrodą i pogłębiania wiedzy jej poświęconej.

Prezentacja multimedialna - zajęcia dodatkowe

5 lutego uczniowie oddziału dziecięcego uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych poświęconych tworzeniu prezentacji multimedialnej. W toku pracy poznali tajniki działania programu Power Point, po czym przygotowali prezentacje, podejmując tematy związane ze swoimi zainteresowaniami.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS