Aktualności

Mikołaj w szpitalu

Jak co roku Mikołaj nie zawiódł grzecznych dzieci  i zawitał na oddziały dziecięce Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W worku świętego znalazły się prezenty ufundowane przez Szpital, jak również upominki przygotowane przez Zespół Szkół przy pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli. Działania organizacyjne związane z wizytą Mikołaja wzięli na siebie nauczyciele Zespołu Szkół, oni również asystowali Świętemu w jego spotkaniu z dziećmi. Wspólny wysiłek nagrodzony został szerokimi uśmiechami obdarowanych małych pacjentów i wyrazem szczęścia na ich twarzach. 

Pozdrowienia od uczniów Szkoły Podstawowej nr3

Podopieczni świetlicy Szkoły Podstawowej nr3 przygotowali kartki z pozdrowieniami i życzeniami świątecznymi dla dzieci przebywających w szpitalu. Piękne kartki przyniosły małym pacjentom oddziału dziecięcego wiele radości i rozjaśniły ponure zimowe dni. Dziękujemy za ciekawy pomysł i piękne wykonanie.

Upominki od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr12

Samorząd Uczniowski szkoły Podstawowej nr12 zorganizował kiermasz, a zebrane środki przeznaczył na zakup przyborów szkolnych i materiałów plastycznych dla dzieci leczących się w szpitalu. Materiały te zostaną za pośrednictwem naszej szkoły wykorzystane na zajęciach plastycznych. Na pewno dostarczą małym pacjentom wiele radości. Dziękujemy za chęć pomocy i pamięć o potrzebujących.

Zajęcia dodatkowe – „Ekstremalne zjawiska przyrodnicze”

Dnia 5 grudnia na oddziale dziecięcym odbyło się pierwsze spotkanie z zaplanowanych na rok 2014/2015. Na zajęciach młodzież wspólnie z nauczycielką poszukiwała odpowiedzi na pytanie „ wulkan-przyjaciel czy wróg”. Chcąc poszerzyć wiedzę  geograficzną prowadząca przedstawiła negatywne i pozytywne skutki wybuchu wulkanów na konkretnych przykładach. Dyskusja zakończyła się następującymi wnioskami:

·         Jesteśmy nieporadni wobec sił natury.

·         Wulkan może być wrogiem ale również przyjacielem nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Andrzejki

Wszyscy czekamy na anrzejkowy wieczór, by uchylić rąbka przyszłości. Tak też było na oddziałach chirurgii dziecięcej i dziecięcym. Ich pacjenci spotkali się w tworzących atmosferę tajemniczości dekoracjach, by oddawać się magicznym zajęciom i wróżyć na najróżniejsze sposoby. Wciągnęliśmy też w krąg magii pracowników oddziałów i osoby odwiedzające. Na oddziale chirurgii dziecięcej młodzi czarodzieje obejrzeli też film Sekrety magii i ćwiczyli podpatrzone w nim magiczne sztuczki.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS