Aktualności

Witamy w nowym roku szkolnym

1 września, jak co roku, spotkaliśmy się z naszymi uczniami. Przedstawiliśmy się sobie i zaprosiliśmy ich do wspólnej nauki i zabawy. Zapoznaliśmy też naszych podopiecznych z listami Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Na dobry początek uczniowie otrzymali kartki z życzeniami roku wypełnionego sukcesami i dobrymi doświadczeniami. Dziś było uroczyście. Od jutra zaczynamy przygodę z nauką.

Zakończenie roku szkolnego

Upłynął kolejny rok szkolny. Rok wytężonej pracy, radosnej zabawy, odkrywania świata. Pożegnaliśmy naszych uczniów, wręczając im karty pamiątkowe, które przypomną im, że kiedyś żegnali rok szkolny w szkole szpitalnej. Odczytaliśmy także listy Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Edukacj Narodowej i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W radosnym nastroju przypominaliśmy o zasadach bezpieczeństwa, by beztroska zabawa nie zakończyła się w dramatyczny sposób. Życzymy udanego wypoczynku, a za dwa miesiące z nowymi siłami ruszamy do pracy.

Spektakl Teatrzyku Bam - Bam

24 czerwca na oddziale chirurgii dziecięcej wystąpili aktorzy Teatrzyku Bam - Bam. Zaprezentowali oni widowisko dla dzieci pod tytułem Wakacje z ekologią. Jego bohater podróżuje przez bajkowy świat w poszukiwaniu przyjaźni. Odwiedziny na kolejnych wyspach i spotkania z ich mieszkańcami uświadamiają mu, że przyjaciół zyskujemy, pomagając innym i życzliwie odnosząc się do świata. Zwierzęcy bohaterowie zwracają też uwagę na konieczność ochrony środowiska.

Dzień Ojca

23 czerwca obchodziliśmy na oddziale chirurgii dziecięcej Dzień Ojca. Dzieci przygotowały dla swoich tatusiów laurki kształcie koszuli i ułożyły piękne wierszowane życzenia. Później przyszedł czas na wspólne świętowanie. Tatusiowie  zostali uroczyście zaproszeni do sali szkolnej, gdzie usłyszeli od swoich pociech życzenia i otrzymali laurki. Były też rozmowy i tym, jak ważny jest ojciec w życiu dziecka i jak najlepiej wypełniać tę zaszczytną rolę. 

Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

18 czerwca uczniowie z oddziału dziecięcego spotkali się z policjantem z Miejskiej Komendy Policji w Koninie. Gość rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Przedstawił zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach związanych z wakacjami, jak na przykład nad wodą, w górach, w trakcie podróży, w dużych skupiskach ludzi. Uczniowie dowiedzieli się, jak chronić siebie i innych i przewidywać zagrożenia. Uczestnicy spotkania otrzymali również prezenty: opaski odblaskowe i książeczki poświęcone bezpieczeństwu.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS