Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie przygotowali dla nauczycieli życzenia piękne w formie i intrygujące w treści. Wzięli też udział w zajęciach wychowawczych poświęconych roli nauczycieli w ich życiu i oczekiwaniom, jakie wobec nauczycieli kierują.

Dzień Chłopca

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Postaraliśmy się, by ten dzień był dla chłopców leżących w szpitalu radosny i pełen niespodzianek. Uczestniczyli oni w przeróżnych konkursach, otrzymali upominki, a koleżanki złożyły im serdeczne życzenia. Mamy nadzieję, że zachowają z tego święta miłe wspomnienia.

40 -lecie szkoły

1 IX 1974 – szkoła, utworzona na wniosek Szpitala Powiatowego  w Koninie,  rozpoczyna pracę pod nazwą Szkoła Podstawowa nr 21.

1 IX 1985 – Szkoła Podstawowa nr 21 wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Koninie.

1 IX 2000 – następuje zmiana nazwy placówki na Zespół Szkół dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Zespół Szkół obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum.

Spotkanie z policjantami

15 września na oddział chirurgii dziecięcej zawitali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Rozmawiali oni z dziećmi o tym, jak zachowywać się bezpiecznie w różnych sytuacjach. Dzięki temu spotkaniu nasi uczniowie będą bardziej świadomi zagrożeń i nauczą się, jak ich unikać.

Narodowe Czytanie "Trylogii"

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Narodowe Czytanie Trylogii pod patronaten Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na oddziale dziecięcym odbyło się głośne czytanie fragmentów dzieł Henryka Sienkiewicza, zaś egzemplarze Trylogii  zostały ozdobione pamiątkową pieczęcią. Dzięki tej akcji mieliśmy wszyscy niepowtarzalną okazję obcowania z pięknem języka wielkiego pisarza i podziwiania jego talentu narracyjnego. 

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS