Aktualności

Świat w ciepłych barwach - zajęcia plastyczne

13 kwietnia uczniowie na oddziale chirurgii dziecięcej uczestniczyli w dodatkowych zajęciach plastycznych poświęconych ciepłej tonacji kolorystycznej. Poznali ciepłe barwy i dowiedzieli się, jak wpływają one na nastrój obrazu i jakie wrażenie wywierają na odbiorcy. Po części teoretycznej nadszedł czas na działania praktyczne. Dzieci wykonały utrzymane w ciepłej tonacji kolorystycznej prace plastyczne przedstawiające pejzaż miejski. Prace te ozdobiły gazetkę umieszczoną na ścianie oddziału.

Dzień Służby Zdrowia

Nasi uczniowie to również pacjenci. Dlatego w Dniu Służby Zdrowia wspólnie pomyśleliśmy o tym, jak podziękować lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom oddziałów dziecięcych za leczenie i opiekę w trudnych chwilach. Uczniowie zredagowali przy pomocy nauczycieli tekst życzeń i podziękowań oraz własnoręcznie przygotowali drobne prezenty. W ten sposób wyraziliśmy wdzięczność za uzyskaną pomoc, za trafnie dobrane leczenie, ale też za uśmiech i wsparcie.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

1 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Uczniowie przygotowali dekoracje i hasła propagujące czytelnictwo. Wspólnie zastanawialiśmy się nas korzyściami płynącymi z lektury. Na oddziale dziecięcym użyliśmy również magicznych sposobów - do sięgania po książkę zachęcała wróżka. Wreszcie przystąpiliśmy do najprzyjemniejszej części obchodów, czyli wspólnego czytania. Zabrzmiały fragmenty najróżniejszych gatunków literackich przeznaczonych dla każdej z grup wiekowych. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Tydzień 23-27 marca upłynął w naszej szkole pod znakiem teatru, w związku z obchodami 250-lecia polskiego teatru publicznego. Rozpoczęliśmy od przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych zajęć  poświęconych teatrowi, właściwym dla niego środkom wyrazu, teatralnej terminologii i wypowiedziom znanych twórców teatru.  Etap ten został zakończony testem wiedzy o teatrze.W kolejnych dniach od teorii przeszliśmy do praktyki. Uczniowie  przygotowywali dekoracje teatralne i kostiumy, wykazując się przy tym pomysłowością i talentami plastycznymi.

Malujemy w zimnych barwach - zajęcia dodatkowe

Na oddziale dziecięcym dzieci uczestniczyły w dodatkowych zajęciach plastycznych. Poznały na nich podział kolorów na ciepłe i zimne, po czym poświęciły uwagę tym ostatnim. Tworzyły prace plastyczne utrzymane w zimnej tonacji, oceniały wpływ takich kolorów na nastrój obrazu i jego odbiór przez widza.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS