Aktualności

Wróżby Andrzejkowe

Większość z nas ma ochotę uchylić rąbka tajemnicy i i przekonać się, co przyniesie przyszłość. Dlatego w Andrzejki spotykamy się , by bawić się we wróżby. I tym razem dzieci na oddziałach: dziecięcym, zakaźnym i chirurgii dziecięcej uczestniczyły w andrzejkowych zabawach. Były wróżby, piękne dekoracje sprzyjające magicznym działaniom, a przede wszystkim dużo śmiechu i zabawy.

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najwierniejszy towarzysz naszego dzieciństwa. Dlatego jego dzień obchodzimy szczególnie uroczyście na oddziałach dziecięcych konińskiego szpitala. Na oddziale dziecięcym w rolę misia wcielił się gość specjalny z Brazylii. Powitał on małych pacjentów balonikami i zachęcał do czytania i spotykania literackich misiów na kartach książek. Nasz gość czytał zgromadzonym dzieciom i ich rodzicom baśnie w różnych wersjach językowych: po polsku, angielsku i portugalsku. Zachęcał też zebranych do głośnego czytania.

Coś fajnego z prawie niczego

Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych realizowanych zgodnie z programem autorskim Coś fajnego z prawie niczego. Program ten łączy zajęcia artystyczne z promocją ekologicznego stylu życia. Uczniowie wykorzystują do swoich  prac z surowce wtórne. W działaniach artystycznych towarzyszą im rodzice, zatem powstające dzieła stanowią efekt pracy dwóch pokoleń twórców.

11 Listopada -Święto Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły w różnorodny sposób obchodzili Święto Niepodległości. Wykonywali kokardy narodowe i inne ozdoby wyrażające postawę patriotyczną. Stworzyli również wiele prac plastycznych nawiązujących do dzieła odzyskania niepodległości. Starsi uczniowie przygotowali gazetki ścienne obrazujące polską drogę do niepodległości i ważne postaci naszej historii. 

Pożegnanie

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.

Wisława Szymborska

Zmarła wieloletnia dyrektor naszej szkoły, emerytowana nauczycielka, Pani Zofia Kolasińska. Ze smutkiem żegnamy tę zasłużoną osobę, oddanego swej misji nauczyciela, szanowanego i cenionego przez podwładnych dyrektora. Pani Zofia będzie trwała w pamięci swoich uczniów i współpracowników.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS