Aktualności

Walentynki

Walentynki to święto wzajemnej sympatii i życzliwości. Dajemy wyraz naszym dobrym uczuciom, by sprawić innym radość. Warto obchodzić to święto, mimo jego komercyjnego charakteru, gdyż w naszym zabieganym życiu mało mamy okazji do wyrażania pozytywnych emocji. Na szpitalnych oddziałach dziecięcych mali pacjenci przygotowali walentynkowe gadżety dla kolegów, lekarzy i pielęgniarek. Na scianach oddziałów zawisły walentynkowe dekoracje, a szkoła podarowała uczniom maskotki. 

Dzień Babci i Dziadka

Nasze babcie i nasi dziadkowie - serdeczni, troskliwi, wspierający. Zawsze możemy u nich liczyć na dobre słowo, uśmiech, pachnące ciasto i pomoc w trudnych sprawach. Dlatego w ich święto zawsze staramy się jak najlepiej wyrazić naszą miłość i wdzięczność. Także dzieci leżące w szpitalu pamiętały o babciach i dziadkach. Przygotowały dla nich piękne laurki, wierszowane życzenia, a przede wszystkim bardzo dużo miłości. Na babcie i dziadków  odwiedzających wnuki w szpitalu czekały gorące życzeniami i ogromne uśmiechy .

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Łącząc się w trosce o dobro naszych podopiecznych,  chorych dzieci, przedstawiciele naszej placówki z Panią Dyrektor brali udział w zbiórce środków  na rzecz WOŚP. Malowanie buzi, rozwiązywanie  zagadek w kole fortuny oraz zdjęcia z Myszką  Mickey, to atrakcje przygotowane przez chętnych  nauczycieli naszej szkoły

W rytmie brazylijskiej samby

5 stycznia na oddziale chirurgii dziecięcej odbyły się zajęcia dodatkowe z cyklu poświęconego Brazylii. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej ten kraj, jego atrakcje turystyczne, realia codziennego życia i ciekawostki. Miłośnicy sportu mogli dowiedzieć się  o przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a wielbiciele muzyki posłuchać samby. O swoim kraju opowiadał nasz gość - rodowity Brazylijczyk mieszkający w Polsce.

Koncert świąteczny

5 stycznia na oddziale dziecięcym zagościli młodzi muzycy ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Koninie. Dali oni piękny koncert kolęd, pastorałek i instrumentalnych wersji znanych przebojów. Mali pacjenci i ich rodziny fantastycznie się bawili i nagradzali wykonawców głośnymi oklaskami. Dziękujemy muzykom i pracownikom Ogniska za stworzenie naszym uczniom możliwości obcowania z muzyką graną na żywo oraz za wspaniałą  atmosferę i rozgrzanie serc słuchaczy.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS