Aktualności

Zakończenie Roku Szkolnego

27 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/14. Nasi uczniowie otrzymali karty pamiątkowe. Odczytano również listy Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Rzecznika Praw Dziecka. Życząc uczniom udanego wypoczynku, nauczyciele przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych aktywności. Do zobaczenia w pełni sił we wrześniu!

Dzień Ojca

23 czerwca na oddziale chirurgii dziecięcej obchodziliśmy Dzień Ojca. Każdy uczeń przygotował przy pomocy wychowawcy laurkę i prezent dla taty oraz napisał życzenia. Zajęcia te miały na celu pogłębienie więzi rodzinnych i podkreślenie roli ojca w życiu rodziny. Dzięki obchodom Dnia Ojca tatusiowie wspierający dzieci w chorobie mogli przeżyć z nimi chwile radości.

Dzień Języków Obcych

17 czerwca na oddziale dziecięcym obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Został on przygotowany w ramach współpracy nauczycieli języków angielskiego i niemieckiego uczących w naszej szkole. Impreza ta miała na celu zachęcanie uczniów do poznawania języków obcych oraz uświadomienie im znaczenia tej umiejętności w rozwoju kariery zawodowej i nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich.

Poznajemy kuchnię włoską i francuską

W trakcie ostatnich zajęć z cyklu Poznajemy kuchnie wybranych krajów Unii Europejskiej uczniowie odbyli podróż do Włoch i Francji. Poszerzyli wiedzę dotyczącą wymienionych państw: ich położenia geograficznego, kultury i zwyczajów. Zapoznali się również, choć tylko teoretycznie, z kuchnią włoską i francuską. Wzbogacili przy tym słownik pojęć kulinarnych. Mieli również okazję do rozwijania sprawności manualnej i wykazania się talentami plastycznymi podczas wykonywania plakatów prezentujących tradycje kulinarne obu krajów.

Wizyta strażaków

Na oddziale  chirurgii dziecięcej nasi uczniowie spotkali się ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Goście opowiadali o swojej pracy, zaprezentowali też sprzęt strażacki. Opowiedzieli również jak unikać zagrożeń pożarowych w codziennym życiu oraz jak bezpiecznie zachować się w sytuacji zagrożenia. Przygotowali też dla naszych uczniów praktyczne prezenty, jak na przykład opaski odblaskowe.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS