Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca nasi uczniowie i grono pedagogiczne uroczyście zakończyli rok szkolny. Uczniowie otrzymali karty pamiątkowe i  życzenia udanych, pełnych pasji i radości wakacji. W bardzo miły sposób pożegnały nauczycieli panie pielęgniarki z oddziału chirurgii dziecięcej. Dziękujemy, wyruszamy na wakacje, by nabrać sił i z radością myślimy o nowym roku szkolnym.

Uroczystość z okazji Dnia Ojca

23 czerwca obchodziliśmy uroczyście Dzień Ojca. Bez względu na to, czy mamy lat kilka czy naście, tata zajmuje w naszym życiu bardzo ważne miejsce. Wspiera, pociesza, wymaga i docenia. Dlatego w jego święto pamiętamy i dziękujemy, nawet gdy leżymy w szpitalu. Dzieci starannie przygotowały piękne laurki i złożyły życzenia swoim wzruszonym tatom. Uwieczniły też tatusiów na portretach. Radosna atmosfera sprzyjała zacieśnianiu rodzinnych więzi.

Spotkanie z policjantami

17 czerwca pacjentów oddziału dziecięcego odwiedzili policjanci z Wydziału Prewencji Miejskiej Komendy Policji w Koninie. Rozmawiali oni z dziećmi i młodzieżą o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Przypominali o bezpiecznym zachowaniu w ruchu drogowym, jak również o unikaniu ryzykownych sytuacji i zachowań. Zapoznali też młodych ludzi z zasadami odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Mamy nadzieję, że te wartościowe informacje pomogą naszym uczniom bezpiecznie spędzić wakacje.

Konkurs ortograficzny

W ostatnich tygodniach roku szkolnego nasi uczniowie mieli okazję sprawdzenia swych umiejętności ortograficznych w konkursie Corrida, czyli walka z bykami. Uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach sprawdzających poprawność pisowni. Uczestnicy otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody książkowe.

Spotkanie ze strażakami

13 czerwca dzieci na oddziale chirurgii dziecięcej odwiedzili strażacy z Miejskiej Komendy Straży Pożarnej w Koninie. Zajmująco opowiadali oni o swojej pracy, która nie ogranicza się tylko do gaszenia pożarów, ale obejmuje też na przykład pomoc zwierzętom. Duże zainteresowanie wzbudziła opowieść o poszukiwaniu zaginionego legwana. Niewątpliwą atrakcję stanowiła prezentacja sprzętu pożarniczego.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS