Aktualności

Konkurs matematyczno-przyrodniczy

W pierwszych dwóch tygodniach maja w naszej szkole odbywał się konkurs pt. „Przedmioty matematyczno-przyrodnicze w życiu codziennym”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu oraz jej integracja z dziedzinami nauk matematyczno-przyrodniczych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych, przebywających w/w czasie na oddziale dziecięcym i oddziale chirurgii dziecięcej.

Dzień Matki

26 maja żadne dziecko nie zapomina o swojej mamie. Na oddziale dziecięcym przygotowaliśmy zajęcia, które pomagały najmłodszym w uczczeniu tego święta. Dzieci przygotowały wspólnie z nauczycielem prezenty dla mam, ułożyły piękne życzenia, by wyrazić miłość i wdzięczność wobec najbliższych osób. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły małym pacjentom i ich mamom radośnie przeżyć ten świąteczny dzień.

Dzień Języków Obcych

25 maja na oddziale chirurgii dziecięcej obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję, by bliżej poznać kulturę krajów z kręgu języków angielskiego i niemieckiego.  Sprawdzali swoje umiejętności językowe, uczestnicząc w zabawach i grach językowych. Rywalizowali również w konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Obchody zwieńczyło wykonanie plakatu zachęcającego do nauki języków obcych i przybliżającego korzyści płynące z ich znajomości.

Światowy Dzień Rodziny

W związku z obchodami Światowego Dnia Rodziny w dniu 15.05.2015 na oddziale chirurgii dziecięcej odbyły się zajęcia poświęcone roli rodziny w życiu czowieka. Celem zajęć  było uświadomienie dzieciom- czym jest dla nich rodzina oraz na czym polega miłość i wzajemny szacunek w rodzinie.

Walczymy z bykami, czyli konkurs ortograficzny

15 maja uczniowie na oddziale dziecięcym mogli stanąć do walki o tytuł mistrza ortografii. Uczestniczyli oni w konkursie ortograficznym Corrida, czyli walka z bykami. Zmagania konkursowe toczyły się na dwóch poziomach: dla klas I - III  oraz IV - VI szkoły podstawowej. Wcześniej uczestnicy szlifowali formę, grając w gry i zabawy ortograficzne. Na zwycięzców czekały nagrody książkowe.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS