Aktualności

Walentynki

13 lutego, w przeddzień Walentynek, obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Przypomnieliśmy naszym uczniom o wartości okazywania uczuć, po czym przeszliśmy do działań praktycznych. Uczniowie przygotowali dekoracje z motywami serc w najróżniejszych postaciach. Zredagowali również piękne życzenia, umieścili je własnoręcznie wykonanych kartkach, by wręczyć je paniom i panom z personelu medycznego oraz innym osobom przebywającym na oddziale dziecięcym.

Opowieść o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym

12 lutego oddział chirurgii dziecięcej odwiedziły przedstawicielki Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawiły dzieciom fascynującą opowieść o przyrodzie, jej przemianach i życiu toczącym się na terenie Parku. Zaprezentowały też piękne zdjęcia, a dla dzieci przywiozły podarunki: puzzle i wydawnictwa poświęcone działalności Parku. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęciło naszych uczniów do obcowania z przyrodą i pogłębiania wiedzy jej poświęconej.

Prezentacja multimedialna - zajęcia dodatkowe

5 lutego uczniowie oddziału dziecięcego uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych poświęconych tworzeniu prezentacji multimedialnej. W toku pracy poznali tajniki działania programu Power Point, po czym przygotowali prezentacje, podejmując tematy związane ze swoimi zainteresowaniami.

Spektakl Teatrzyku Bam - Bam

28 stycznia na oddziale chirurgii dziecięcej Teatrzyk Bam - Bam wystawił spektakl zatytułowany Przygody kapitana Pluska. Młodzi widzowie oglądali wędrówki tytułowego bohatera i jego spotkania z różnymi zwierzętami w poszukiwaniu przyjaciół. Aktorzy nawiązali doskonały kontakt z publicznością i zachęcali dzieci do czynnego udziału w akcji przestawienia. Obdarowali też widzów drobnymi prezentami. Spektakl zakończyły huczne oklaski, a mali uczestnicy jeszcze długo dzielili się wrażeniami z teatru.

"Hamburg - miasto portowe" - zajęcia dodatkowe

Uczniowie na oddziale dziecięcym uczestniczyli w zajęciach dodatkowych poświęconych miastom niemieckim. Tym razem bohaterem był Hamburg. Uczestnicy zgromadzili informacje o mieście, wykorzystując przygotowane przez nauczyciela materiały. Później mieli okazję, by wykorzystać swoje talenty plastyczne i literackie, projektując i tworząc ekspozycję ścienną prezentującą  historię i współczesność Hamburga.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS