Aktualności

1050 rocznica chrztu Polski

W ramach szkolnych obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski naszą szkołę odwiedził historyk z Muzeum Okręgowego w Koninie, pan Janusz Gulczyński. Zapoznał on naszych uczniów z historycznymi realiami tego jakże ważnego wydarzenia, jak również mówił o jego niezmiernie istotnych konsekwencjach. Uczniowie przygotowali również dekoracje okolicznościowe oraz uczestniczyli w konkursie plastycznym upamiętniającym to wydarzenie.

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia

W Światowym Dniu Zdrowia nasi uczniowie pamiętali o lekarzach, pielęgniarkach i innych osobach pracujących na oddziałach dziecięcych. Pod opieką nauczycieli przygotowali dla nich piękne kartki, kwiatki i życzenia. Było też ciasto i wiele miłych rozmów. Dziękujemy wszystkim pracownikom Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego za sumienne wykonywanie jakże odpowiedzialnej pracy, za troskę o nasze zdrowie, za uśmiech i wsparcie.

Spotkanie Wielkanocne

Dziś ostatni dzień w szkole przed Świętami Wielkiej Nocy. Nasi uczniowie spędzili go w świątecznym nastroju i zadbali, by taki nastrój zapanował na oddziałach dziecięcym i chirurgii dziecięcej. Wspólnie z nauczycielami przygotowali przepiękne kartki świąteczne i stroiki, które wraz z życzeniami wręczyli lekarzom, pielęgniarkom i innym osobom pracującym na oddziałach. Małych pacjentów i ich rodziców częstowaliśmy ciastem i słodyczami.

Dzień Kobiet

W Dniu Kobiet nasi uczniowie pamiętali o paniach i dziewczynkach leczących się i pracujących na szpitalnych oddziałach. Chłopcy przygotowali życzenia i umieścili je na pięknych, własnoręcznie zrobionych kartkach. Kartki zostały uroczyście wręczone każdej każdej dziewczynie, bez ograniczeń wiekowych:) Uczniowie wykonali również dekoracje na ścianach oddziałów dziecięcych, by przypomnieć zapominalskim o tym ważnym święcie.

Dzień Języka Ojczystego

22 lutego obchodziliśmy z naszymi uczniami i ich rodzicami Dzień Języka Ojczystego. Przypomnieliśmy o konieczności troski o piękno i poprawność naszej polszczyzny. Uczniowie przygotowali plakat, ćwiczyli językowe łamańce i wsłuchiwali się w piękno naszego języka. Zapoznali się również z historią tego międzynarodowego święta. Obchody upłynęły w radosnej atmosferze zabawy i żartów językowych.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS