Aktualności

Dzień Chłopca

30 września małych i dużych chłopców czekały same przyjemności. Najpierw kartki z serdecznymi i dowcipnymi życzeniami, później słodka przekąska, na końcu sprawdzian z "męskich" umiejętności, jak np. wiązania krawata. Dziewczyny z naszej szkoły, te małe i te duże, i tym razem stanęły na wysokości zadania. 

Piloci wojskowi z wizytą na oddziale

28 września na oddziale chirurgii dziecięcej pojawili się niecodzienni goście. Naszych uczniów odwiedzili piloci wojskowi z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Opowiadali o procesie szkolenia i życiu codziennym jednostki. Przywieźli też elementy swojego wyposażenia, takie jak kamizelka pilota czy maska tlenowa. Goście pokazali filmy prezentujące ćwiczenia wojskowe i wyczyny żołnierzy ich jednostki. Młodzież mogła tam obejrzeć np. podejmowanie żołnierzy z lądu czy z wody i wciąganie ich na pokład helikoptera z pomocą wyciągarki.

Spotkanie z policjantem

16 września na oddział dziecięcy zawitał pan policjant z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Zapoznał on naszych uczniów z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Opowiadał również, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w codziennym życiu, jakie czyhają na nas zagrożenia i jak ich unikać. Przybliżył też słuchaczom realia pracy policjanta i przekazał im, jak należy zachowywać się w kontakcie z funkcjonariuszami Policji. Dziękujemy za przekazanie tych ważnych informacji, które pomogą naszym uczniom zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Witamy w nowym roku szkolnym

1 września, jak co roku, spotkaliśmy się z naszymi uczniami. Przedstawiliśmy się sobie i zaprosiliśmy ich do wspólnej nauki i zabawy. Zapoznaliśmy też naszych podopiecznych z listami Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Na dobry początek uczniowie otrzymali kartki z życzeniami roku wypełnionego sukcesami i dobrymi doświadczeniami. Dziś było uroczyście. Od jutra zaczynamy przygodę z nauką.

40 -lecie szkoły

1 IX 1974 – szkoła, utworzona na wniosek Szpitala Powiatowego  w Koninie,  rozpoczyna pracę pod nazwą Szkoła Podstawowa nr 21.

1 IX 1985 – Szkoła Podstawowa nr 21 wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Koninie.

1 IX 2000 – następuje zmiana nazwy placówki na Zespół Szkół dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Zespół Szkół obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS