Aktualności

Spotkanie wigilijne

W świąteczny nastój wprowadziły naszych uczniów i ich rodziców spotkania wigilijne, które odbyły się na oddziałach: dziecięcym i chirurgii dziecięcej. Spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, by dzielić się Dobrą Nowiną. W spotkaniach uczestniczyli księża - kapelani, którzy przybliżyli symbolikę Świąt Bożego Narodzenia. Były też kolędy, dużo radości i serdeczności.

Czerwony Kapturek w nowej odsłonie

22 grudnia dzieci i rodzice na oddziale dziecięcym uczestniczyli w przedstawieniu będącym współczesną wariacją na temat baśni o Czerwonym Kapturku. W tej wersji wilk nie jest taki zły, ma też synka, którego wychowuje. Natomiast myśliwy może jest szlachetny i dzielny, ale ma też swoje wady. Jako że zbliżają się święta, Czertwony Kapturek spotyka na swej drodze świętego Mikołaja. Nowa odsłona klasycznej baśni spotkała się z aplauzem małych i większych widzów.

Prezenty dla małych pacjentów

21 grudnia szpital odwiedziły Elf i Mikołajka z firmy APS w Koninie. Dzieci przebywające na oddziale dziecięcym i chirurgii dziecięcej zostały obdarowanie pięknymi misiami fundacji TVN, które ufundowała właśnie firma APS. Celem akcji było wywołanie uśmiechów na twarzach pacjentów – małych i tych większych oraz przekazanie życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.

Pamiętamy o powstaniu wielkopolskim

W grudniu przypominamy naszym uczniom o powstaniu wielkopolskim. Opowiadamy o nim na zajęciach wychowawczych. Uczniowie i osoby odwiedzające miały okazję zapoznać się z historią tego zrywu niepodległościowego za pośrednictwem gazetki ściennej na oddziale chirurgii dziecięcej. Przygotowaliśmy również wystawę książek poświęconych powstaniu. Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć młodym ludziom walkę i wysiłek organizacyjny Wielkopolan w chwili, gdy rodziła się wolna Polska.

Strony

Subscribe to Zespół Szkól dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie RSS